PROF. DR. İLKNUR TANBOĞA

Prof. Dr. İlknur Tanboğa Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı fakültenin Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Anabilim Dalı’nda çalışmaya başlamıştır. 1980 yılında çocuk diş hekimliğinde Hacettepe Üniversitesi’nde Doktor unvanını, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Doçent unvanını, 1994 yılında M.Ü. Diş Hek. Fakültesinde Profesör unvanını almıştır.

1987 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Prof. Dr. İlknur Tanboğa’nın ulusal ve uluslararası alanda yayınlanmış 100 civarında yayını, sunum ve konferansları bulunmaktadır. Çeşitli dönemlerde üniversitenin yönetim birimlerinde görev almıştır.

2007-2010 yılları arasında M.Ü. Diş Hek. Fak.’ de Dekanlık,2006-2014 yılları arasında Türk Pedodonti Derneği Başkanlığı görevi yapmıştır.

Halen Türkiye Engelliler Ağız ve Diş sağlığı Derneği Başkanıdır.2002 yılında Dublin/İrlanda’da yapılan Dünya Özel Olimpiyatları’nda katıldığı program sonrası Özel Olimpiyatlar Türkiye Sağlıklı Sporcular Programı’nın kurulması çalışmalarına öncülük yapmış ve Özel Gülüşler Klinik Direktörü olarak Özel Olimpiyatlar Türkiye programına katılmıştır. Prof. Dr. İlknur Tanboğa Özel Olimpiyatlar Türkiye-TÖSSED yönetim kurulu üyesidir.