EBRU KÖKSAL

20.5.1968’de İstanbul’da dünyaya geldi. Robert Kolej’in ardından Brown University’de ekonomi ve uluslararası ilişkiler dalında çift diploma ile mezun oldu.

1990-2000 arasında Morgan Stanley, New York, Citibank ve AIG Capital Partners’da yatırım bankacılığı, 2001 – 2011 arasında Galatasaray Spor Kulübü ve Şirketleri bünyesinde üst düzey yöneticilik, 2011-12 arasında Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği ve 2013-2015’de Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Köksal halen FIFA, UEFA ve çeşitli şirketlerde yönetim danışmanlığı yapmaktadır.  Eylül 2015’de IFC tarafından MNT Sağlık Hizmetleri A.Ş.’ye Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

FIFA ve UEFA’nın Kadın Lider Geliştirme Programlarında mentörlük yapan Köksal, Women in Football UK’de Yönetim Kurulu Üyesi, İskoçya Futbol Federasyonu Cinsiyet Eşitliği ve Çeşitlilik Danışma Kurulu’nda Üye, Bağımsız Kadın Direktörler Projesinde Danışma Kurulu Üyesi ve Özel Olimpiyatlar Türkiye’de Başkan Yardımcısı olarak pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadır.

Eylül 2010’da Avrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Ebru Köksal dünyada bu göreve gelen ilk ve tek kadın olmuş, 2011 yılında da Stadium Business Awards tarafından verilen “Executive of the Year” ödülünü kazanmıştır.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Ebru Köksal çok iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca ve Fransızca bilmektedir.