Yönetim Kurulumuz

Dr. h.c. DİLEK SABANCI

Adana’da dünyaya gelen Dilek Sabancı, babası merhum Sakıp Sabancı’nın sosyal sorumluluk ve hayır işleri konularındaki misyonunu üstlenmiştir. Hacı Ömer Sabancı Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ikinci Başkanı ve Özel Olimpiyatlar Türkiye-TÖSSED Onursal Başkanıdır. Dilek Sabancı aynı zamanda 1989 yılında kurmuş olduğu Vista Turizm ve Seyahat A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Dilek Sabancı başarılı öğrencilere ve sporculara kendi adına burs ve ödüller vermektedir. Kendisi engelli çocukların eğitimine, gelişmesine ve sportif faaliyetlerine verdiği destek ve katkılar dolayısıyla çok sayıda ödül almıştır. Dilek Sabancı, Sabancı Vakfı kanalıyla çok sayıda kalıcı eserin yapımını üstlenerek, bu eserlerin toplumun hizmetine sunulmasını sağlamıştır. Bu eserlerden bazıları; İstanbul’da “Dilek Sabancı Anadolu Ticaret Meslek Lisesi” ve “Dilek Sabancı Parkı”, Antalya’da “Dilek Sabancı Antalya Spor Salonu”, Kocaeli’de “Dilek Sabancı Gülen Yüzler Mesleki Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi”, Konya Selçuk Üniversitesi’nde “Dilek Sabancı Konservatuvarı” ve Mardin’de “Sakıp Sabancı Kent Müzesi” ve “Dilek Sabancı Sanat Galerisi”dir.

Dilek Sabancı’ya, Mardin’e sağladığı katkılardan dolayı 28 Ocak 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından “Fahri Doktora” unvanı verilmiştir. 

MEHMET CİVELEK

17 Ocak 1958 yılında doğan Mehmet Civelek ilk ve orta eğitimlerini Türkiye’de tamamladıktan sonra İşletme eğitimini İngiltere’deki Richmond Collage London ‘da aldı.  1980- 2005 yılları arasında Sabancı Grup bünyesinde çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Civelek, 2005 yılından bu yana kendi kurduğu şirketi bünyesinde Yönetim Danışmanlığı hizmeti vermektedir. İş kariyerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini de destekleyen Mehmet Civelek, 2005- 2009 yılları arasında Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini üstlendi. Özel sporcuların eşit şartlarda oyunlara ve hayata katılması için gönüllü destek veren Civelek, 2014 yılından bu yana Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini özveri ile gerçekleştirmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

EBRU KÖKSAL

20.5.1968’de İstanbul’da dünyaya geldi. Robert Kolej’in ardından Brown University’de ekonomi ve uluslararası ilişkiler dalında çift diploma ile mezun oldu.

1990-2000 arasında Morgan Stanley, New York, Citibank ve AIG Capital Partners’da yatırım bankacılığı, 2001 – 2011 arasında Galatasaray Spor Kulübü ve Şirketleri bünyesinde üst düzey yöneticilik, 2011-12 arasında Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği ve 2013-2015’de Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Köksal halen FIFA, UEFA ve çeşitli şirketlerde yönetim danışmanlığı yapmaktadır.  Eylül 2015’de IFC tarafından MNT Sağlık Hizmetleri A.Ş.’ye Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

FIFA ve UEFA’nın Kadın Lider Geliştirme Programlarında mentörlük yapan Köksal, Women in Football UK’de Yönetim Kurulu Üyesi, İskoçya Futbol Federasyonu Cinsiyet Eşitliği ve Çeşitlilik Danışma Kurulu’nda Üye, Bağımsız Kadın Direktörler Projesinde Danışma Kurulu Üyesi ve Özel Olimpiyatlar Türkiye’de Başkan Yardımcısı olarak pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadır.

Eylül 2010’da Avrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Ebru Köksal dünyada bu göreve gelen ilk ve tek kadın olmuş, 2011 yılında da Stadium Business Awards tarafından verilen “Executive of the Year” ödülünü kazanmıştır.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Ebru Köksal çok iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca ve Fransızca bilmektedir.

DOSTUM DURDUCAN NEVRUZ

06.02.1992 tarihinde Bursa da doğmuştur. İlk öğretim eğitimini Bursa Koç İlk öğretim okulunda, Lise eğitimini Nilüfer İş okulunda tamamlamıştır.

Durducan Nevruz altı yaşında yüzme branşı ile spor hayatına başlamıştır. 2004 yılında Özel Olimpiyat Türkiye ile tanışmış, 2006 yılında Roma Yaz Oyunları yüzme branşında, 2007 yılında Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunlarında yüzme branşında yarışmıştır. Şu anda Durducan Nevruz Gümrükleme Arşiv Sorumlusu olarak part-time çalışmaktadır. Özel Olimpiyatlar Türkiye- TÖSSED Yönetim kurulu üyesi ve özel sporcusudur.

PROF. DR. İLKNUR TANBOĞA

Prof. Dr. İlknur Tanboğa Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı fakültenin Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Anabilim Dalı’nda çalışmaya başlamıştır. 1980 yılında çocuk diş hekimliğinde Hacettepe Üniversitesi’nde Doktor unvanını, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Doçent unvanını, 1994 yılında M.Ü. Diş Hek. Fakültesinde Profesör unvanını almıştır.

1987 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Prof. Dr. İlknur Tanboğa’nın ulusal ve uluslararası alanda yayınlanmış 100 civarında yayını, sunum ve konferansları bulunmaktadır. Çeşitli dönemlerde üniversitenin yönetim birimlerinde görev almıştır.

2007-2010 yılları arasında M.Ü. Diş Hek. Fak.’ de Dekanlık,2006-2014 yılları arasında Türk Pedodonti Derneği Başkanlığı görevi yapmıştır.

Halen Türkiye Engelliler Ağız ve Diş sağlığı Derneği Başkanıdır.2002 yılında Dublin/İrlanda’da yapılan Dünya Özel Olimpiyatları’nda katıldığı program sonrası Özel Olimpiyatlar Türkiye Sağlıklı Sporcular Programı’nın kurulması çalışmalarına öncülük yapmış ve Özel Gülüşler Klinik Direktörü olarak Özel Olimpiyatlar Türkiye programına katılmıştır. Prof. Dr. İlknur Tanboğa Özel Olimpiyatlar Türkiye-TÖSSED yönetim kurulu üyesidir.

MURAT AĞCA

1972 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. 16 yıl Milliyet Spor Servisi'nde çalışan Ağca, Habertürk Gazetesi Spor Servisi'nin kuruluş ekibinde yer almış ve halen aynı gazetede editör-yazar olarak çalışmaktadır. Olimpik spor dalları uzmanıdır ve 6 kez olimpiyatları ve Special Olympics de dahil dünya çapında birçok spor organizasyonunu yerinde takip etmiştir. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim üyesidir. Avrupa Spor Yazarları Birliği'nde (AIPS Europe) yönetim kurulu üyesidir. Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) Türkiye delegesidir. TMOK, TMPK, TSYD, TGC, TAV, AIPS gibi sivil toplum ve meslek örgütlerine üyedir. Gazetecilik alanında birçok kurumca ödüllendirilmiştir. Evli ve 2 kız babasıdır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Şu andan Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin Yönetim Kurulu üyesidir.

NECMETTİN AYDIN

04.08.1960 tarihinde Artvin İli Hopa İlçesinde doğmuş, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır Sultan Ahmet Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra ticaret hayatına atılmış ve yaklaşık 35 yıldır iş hayatına devam etmektedir.  1985 yılından bugüne kadar yürüttüğü projelerde uluslararası kimyasal deniz taşımacılığı, gemi inşa ve akaryakıt satış alanlarında hizmet vermektedir. Hemşinliler Hizmet Vakfının kurucu üyesi ve başkanlığını yapmakta. Halen Artvinliler Hizmet Vakfı, Hopalılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nde görev almaktadır. Özel Olimpiyatlar Türkiye-TÖSSED’in 2007-2010 dönemlerinde başkanlık görevini yürütmüştür ve halen yönetim kurulunda görev almaktadır.

NİGAR EVGİN

Sankt Georg Avusturya Lisesi Ticaret Bölümünü bitirdikten sonra üniversite eğitimini Viyana Ekonomi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünde tamamladı. İş hayatına Garanti Bankasına bağlı Garanti Turizm’de başladı. 2003 yılına kadar otelcilik ve yiyecek içecek sektöründe çalıştı. Şubat 2003 yılında Türkiye Spastik Çocuklar Vakfında Vakıf Müdürü olarak göreve başladı. 2009 yılında İdari İşlerden sorumlu Direktör olarak atandı. 2012 yılından beri Vakıf ve Vakfa bağlı işletmelerden sorumlu Genel Direktör olarak görevine devam ediyor. Bununla beraber Vakfa bağlı Aile Danışma Merkezi, Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi ve Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarının Kurucu Temsilciliğini yürütüyor. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfını Uluslararası Caravan 2000 Federasyonunda ve Dünya Cerebral Palsy İnisiyatifinde temsil ediyor. 2013 yılından beri Dünya Mobil Kongresinde Türkiye’den tek jüri üyesi olarak görev alıyor.  Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Türkiye Özel Okullar Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi olan Nigar Evgin iyi derecede Almanca ve İngilizce biliyor. 

ÜMİT ÖZTÜRK

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Lisans, İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsünde İşletme İhtisası eğitimlerini tamamlamıştır. İ.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsünde Davranış Bilimlerinde Yüksek Lisans yapan Öztürk, çeşitli üniversitelerde ders vermektedir.

Çalışma hayatına 1982 yılında Sevk ve İdare Anonim Şirketinde adım atmış, kamu ve özel sektörde yürütülen yönetim sistemleri ve yeniden yapılanma projelerinde Yönetim Danışmanı olarak görev almıştır.

1987-1989 yıllarında Işıklar Holding’de Personel ve Sınai İlişkiler Koordinatörü olarak görev yapmıştır. 

1990 yılında Eczacıbaşı Topluluğu’nda İlaç Grubu Başkanlığı Yönetim Danışmanı ve Eczacıbaşı Girişim İnsan Kaynakları Müdürü görevlerini yürütmüştür. 

1995 yılında Boyner Holding’de İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.

1995 – 1999 dönemlerinde Per-Yön Yönetim Kurullarında görev almıştır. Günümüzde Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim kurulunda görev almaktadır.

1995 – 1999 dönemlerinde Per-Yön Yönetim Kurullarında görev almıştır.

1998 yılından beri aile şirketlerinde yönetim ve insan kaynakları konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Halen Özel Olimpiyatlar Türkiye-TÖSSED Yönetim kurulunda görev almaktadır. Ümit Öztürk, evli ve iki kız çocuk babasıdır. 

TAMER TÜRKER

 1965 Kumanova doğumludur. Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi mezunu olan Türker, kariyerine aile şirketleri olan Türker’de başlamıştır. Türker Nakliyat’ta değişik pozisyonlarda görev yaptıktan sonra 1990 yılında işin liderliğini üstlenerek, Genel Müdürlük görevine getirilmiştir. Şu anda Türker Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Eğitim, sağlık ve sosyal konularda yurtiçi ve yurtdışında yaptığı çeşitli etkinliklerle, ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından ödüllendirilmiştir. İleri düzeyde Arnavutça ve Balkan dilleri bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Şu anda Rumeli Eğitim Vakfı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu “DEİK Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kurucu Ülke’ başkanlığını yapmaktadır. RODER Gemi İşletmeleri ve Kombine Taşımacılar Derneği’nde yönetim kurulu üyesidir.  Ayrıca Türk Amerikan İş Adamları Derneği, Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği, Galatasaray Spor Kulübü, Büyük Kulüp üyesidir. Günümüzde Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir.