Özel ve partner sporcular Gazi Üniversitesi’nde ‘tek yürek’ oldu

Gazi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da ilk defa bir bölgesel oyuna imza attık. Düzenlediğimiz ‘Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’ na 4 ayrı ilden 100 özel ve partner sporcu katıldı. Atletizm ve karma basketbol branşlarında düzenlediğimiz oyunlarda, birlikte yarışıp eğlenmenin keyfini yaşayan genç sporcularımız gün sonunda madalya kazanma mutluluğunu da paylaştı. Oyunlara katılan tüm özel ve partner sporcular Genel Sağlık branşında uzman Klinik Direktörlerimiz tarafından sağlık taramasından geçirildi.

Bu oyunlarda bir ilki daha gerçekleştirdik. Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanı ve eski milli atlet Doç. Dr. Hacı Ahmet Pekel özel sporcumuz ile bir gösteri yarışı yaptı. Yarışın startını Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan verirken, her zaman ki gibi kazanan özel sporcumuzun azmi ve cesareti oldu. Hacı Ahmet Hocamız hayatının en eğlenceli ama zor yarışını gerçekleştirdi. J

Bu dolu dolu geçen güzel etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan ve tüm organizasyonu sırtlayan Gazi Üniversitesi Spor bilimleri Fakültesi hocalarına, özellikle tüm kalbini bize açan Doç. Dr. E. Levent İlhan’a, gönüllü olarak destek veren güler yüzlü öğrencilerine, oyunlarımıza katılarak bizlere cesaret ve başarıyı canlı olarak gösteren tüm sporcularımıza teşekkür ederiz. 

Fotoğraflar