Onursal Başkanımız Dilek Sabancı’ ya Anlamlı Ödül

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve yardımseverlik platformu ELBI, kadın sağlığını çevreleyen tabularla mücadele eden düşünce liderlerini, fark yaratanları ve politika düzenleyicilerini Let’s Talk! etkinliği kapsamında Antalya’da bir araya getirdi.

Onursal Başkanımız Dilek Sabancı, etkinlik kapsamında, özel sporcular üzerinde yarattığı farkındalık ve kadın sporcuların spora katılımı destekleyerek verdiği cesaret ile ödüle layık görüldü.

Onursal Başkanımız, özel sporcularla birlikte ödülünü Emine Erdoğan’dan alırken yaptığı konuşmada “Yıllar önce yola çıkarken amacımız; toplumumuzda cinsiyet ayırt etmeksizin özel eğitim gereksinimi olan bireylerin önündeki engelleri kaldırmak, yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamaktı. Bunun için de elimizde çok güçlü bir araç vardı, spor. İşte biz, sporun birleştirici gücünden yararlanarak; bu özel sporcularımızı sosyal hayatın içine çekebilmek için çalıştık. Sporu rekabet için değil, kaynaşmak için kullandık.. Çalışmaya, Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi’ni daha da genişletmeye el ele, yürek yüreğe devam edeceğiz.” dedi.

Bu ödülden aldığımız güç ve mutluluk ile kadın sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz. Ödülü almamızda emeği olan gönüllülerimize, sporcularımıza, değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Biliyoruz ki oyun da hayat da birlikte güzel...

Fotoğraflar