Kırmızı topumuz İnönü Üniversitesi’nde...

Bölge oyunlarımızın bu sefer ki durağı Doğu Anadolu’nun incisi Malatya idi... İnönü Üniversitesi’nin muhteşem ev sahipliğinde ilk defa gerçekleştirdiğimiz İnönü Üniversitesi&Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları’na Malatya, Artvin, Batman, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun ve Van’dan gelen özel ve partner sporcularımız ile birlikte katılımcı sayısı 300’ü buldu.

Oyunları öncesinde Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek ve İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, birlikte yapılan yeni iş birliğini iyi niyet anlaşması imzalayarak taçlandırdı.

Atletizm, masa tenisi ve karma basketbol branşlarında düzenlenen oyunlarda 150 özel ve partner sporcumuz madalya kazanmanın sevincini yaşadı. Tüm sporcular genel sağlık branşında sağlık taramasından geçirildi. Sporcularımız hem spor branşlarında ter döktü hem de birlikte neler başarabileceklerini tüm izleyicilere kanıtladı.

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden gelen gönüllü öğrenciler oyunlar süresince sporcularımızı yalnız bırakmadı. Oyunlarda klinik doktorlar, gönüllü öğrenciler, eğitmenler, antrenörler ve sporcularla birlikte kocaman bir Özel Olimpiyatlar Türkiye ailesi olduk. Bu sıcacık ev sahipliği için İnönü Üniversitesi’ne teşekkür ediyor bir sonraki oyunları dört gözle bekliyoruz.

Fotoğraflar