Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Özel Olimpiyatlar Ateşi! | Özel Olimpiyatlar Türkiye

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Özel Olimpiyatlar Ateşi!

Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireylerin spor yoluyla sosyal hayata katılımlarını desteklemek amacıyla düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

17-21 Mayıs tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi ev sahipliği ile KKTC’de gerçekleştirilen Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi Etkinliği’nde sporcular, karma futbol branşında hünerlerini sergiledi. Oyunlara, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 1, Türkiye’den ise 8 proje ili katıldı. Etkinliklere Düzce, Bursa, Zonguldak, İzmir, Kocaeli, Manisa, Kayseri, Kırklareli ‘den gelen sporcu ve eğitmenlerin oluşturduğu kişilik kafilenin yanı sıra Lefkoşa’dan ise toplam 45 kişi katılım gösterdi.

Düzenlenen Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi turnuvasında özel ve partner sporcular oluşturulan karma takımlarda beraber mücadele edip beraber kazanmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadı. 5 gün boyunca Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin 23.  Bahar Festivali’deki sosyal etkinliklere katılma fırsatı bulan özel sporcularımız, katıldıkları konser ve gezilerde unutulmayacak bir deneyim yaşama şansına sahip oldu. Tüm bu etkinlikler süresince Doğu Akdeniz Üniversitesi Özel Eğitim Kulübü’nden gönüller özel ve partner sporcularımızı bir an bile yalnız bırakmadı.

Sıcacık kalplerini bize açan Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne, hocalarına, gönüllü öğrencilerine ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz. İkinci kez Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin konuğu olmak, sizlerle bir arada oyunları ve hayatı güzelleştirmek mutluluk vericiydi. Seneye bir başka etkinlikte görüşmek ümidiyle…

Fotoğraflar