Artık Söz Elçi Sporcularımızda

Özel ve partner sporcularımız artık her alanda seslerini yükseltiyor, kendileri adına konuşuyor. Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak özel eğitim gereksinimi olan bireylerin diğer bireylerle spor aracılığı ile biraraya gelerek eşit şartlarda oyunlara ve hayata dahil olması, kendileri adına konuşabilmeleri için Özel Elçi Programını hayata geçiriyoruz.

Türkiye’nin 7 ilinden gelen özel ve partner sporcular iki gün boyunca benzersiz bir deneyim yaşadı. Elçi sporcu eğitimi kapsamında uzman psikologlardan iletişim, özgüven, gönüllülük üzerine eğitim alan elçi sporcular, drama çalışmaları ile bu yeteneklerini pratiğe dökme şansı yakaladı. Kendi atölyelerini tasarlayarak birlikte iletişimden el becerisine kadar bütün yeteneklerini geliştirecek çalışmalara imza attılar. Hem kendilerini geliştirdiler hem de aralarındaki dostluk bağını….

Elçi sporcu hareketiyle, özel ve partner sporcularımızın toplumun her alanında bulunmaları, daha çok söz sahibi olmaları, diğer akranlarının sesi olmaları ve tüm karar verme süreçlerine dahil olmalarını amaçlıyoruz. Kısacası artık biz susuyoruz; onlar konuşuyor. Siz de onlara kulak verin!

Fotoğraflar