Lüleburgaz'dan Güzel Haberlerimiz Var!

Özel Olimpiyatlar Türkiye ateşi Türkiye'nin her yerine yayılmaya devam ediyor. 

Trakya Bölgesinin il ve ilçelerinden gelen 120 özel ve partner sporcuyu Lüleburgaz Yıldızlar Futbol Akademisinde gerçekleştirdiğimiz birbirinden eğlenceli oyunlarda ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. 

Lüleburgaz Belediye Başkan Vekili Deniz Şahin ve Lüleburgaz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cihan Erden’in katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz görkemli açılış töreni sonrası tüm sporcularımız genel sağlık ve diş branşlarında klinik direktörlerimiz tarafından sağlık taramasından geçirildi. Taramaların hemen ardından sahaya inen sporcularımız karma futbol ve atletizm braşlarında bütün yeteneklerini ortaya koydu. Tribünleri dolduran seyircilerin coşkusunu özel ve partner sporcularımızın gözlerinde gördüğümüz bu güzel etkinlikte katılımcı sayımız 250'yi aştı. 

Proje dönemimizin son bölge oyununda; tribünlerde coşkulu ve duygulu alkışları ile sporcularımızı yalnız bırakmayan Lüleburgaz halkına, özel sporcularımızın değerli ailelerine, Lüleburgaz Lisesi'nden gelen gönüllülerimize bu güzel ev sahipliği için minnettarız! Eylül ayında tekrar görüşmek üzere!

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Özel Olimpiyatlar Ateşi!

Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireylerin spor yoluyla sosyal hayata katılımlarını desteklemek amacıyla düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

17-21 Mayıs tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi ev sahipliği ile KKTC’de gerçekleştirilen Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi Etkinliği’nde sporcular, karma futbol branşında hünerlerini sergiledi. Oyunlara, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 1, Türkiye’den ise 8 proje ili katıldı. Etkinliklere Düzce, Bursa, Zonguldak, İzmir, Kocaeli, Manisa, Kayseri, Kırklareli ‘den gelen sporcu ve eğitmenlerin oluşturduğu kişilik kafilenin yanı sıra Lefkoşa’dan ise toplam 45 kişi katılım gösterdi.

Düzenlenen Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi turnuvasında özel ve partner sporcular oluşturulan karma takımlarda beraber mücadele edip beraber kazanmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadı. 5 gün boyunca Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin 23.  Bahar Festivali’deki sosyal etkinliklere katılma fırsatı bulan özel sporcularımız, katıldıkları konser ve gezilerde unutulmayacak bir deneyim yaşama şansına sahip oldu. Tüm bu etkinlikler süresince Doğu Akdeniz Üniversitesi Özel Eğitim Kulübü’nden gönüller özel ve partner sporcularımızı bir an bile yalnız bırakmadı.

Sıcacık kalplerini bize açan Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne, hocalarına, gönüllü öğrencilerine ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz. İkinci kez Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin konuğu olmak, sizlerle bir arada oyunları ve hayatı güzelleştirmek mutluluk vericiydi. Seneye bir başka etkinlikte görüşmek ümidiyle…

Özel Olimpiyatlar Türkiye’de Bir İlk Özel Bakım: Sağlık Konferansı

Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak bu yıl ikinci kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin konuğu olduk.  23. Bahar Şenlikleri çerçevesinde sportif etkinliklerin yanı sıra Sağlıklı Sporcular Projemiz kapsamında, Türkiye’de bir ilk olan Özel Bakım: Sağlık adlı konferansı hayata geçirdik.  Sosyal ve sportif etkinliklerin yanı sıra akademik bir konferansla da bu güzel yılı taçlandırmış olduk.

Özel Bakım : Sağlık Konferansının ilk oturumunun başkanlığını Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Klinik Direktörü olan Prof. Dr. İlknur Tanboğa yaptı. Konuşmacı olarak ise Özel Olimpiyatlar Romanya’dan Dr. Arina Vinereanua, Özel Olimpiyatlar Latin Amerika’dan Prof. Dr. Gabriela Scagnet ve Özel Olimpiyatlar Asya Pasifik’ten Prof. Dr. Reena Kumar katıldı. Dünyanın dört bir yanından gelen klinik direktörlerimiz özel eğitim gereksinimli bireylerde diş ve ağız bakımı konusundaki tecrübe ve bilgilerini katılımcılarla paylaştı.  Katılımcılar farklı bölgelerde gerçekleştirilen taramalarla ilgili kıyaslama yapma ve soru sorma şansı yakaladı.

Konferansın ikinci oturumu ise konferansa ev sahipliği yapan Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç’un oturum başkanlığı ile devam etti.  Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılan değerli konuşmacılar Prof. Dr.Kezban Bayramlar, Doç. Dr. Hatice Yıldırım Sarı ve Uzm. Dyt.  Sılay Dal özel eğitim gereksinimli bireylerde protez kullanımı, özel bakım ve beslenme konularında katılımcıları aydınlattı. Türkiye ve KKTC’de bu konuda başarılı çalışmalar yapıldığını görmek bizleri çok mutlu etti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği konferansta emeği geçen tüm Klinik Direktörlerimize ve ev sahipliği için Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne gönülden teşekkür ederken bir başka akademik konferansın şimdiden sözünü veriyoruz. 

Kırmızı Topumuz Erciyes Üniversitesi Sahalarında…

Özel Olimpiyatlar Türkiye ateşi bu sefer Erciyes Üniversitesi kampüsünde yandı. İç Anadolu Bölgesi’ndeki 4 ayrı ilden gelen 11 özel eğitim kurumumuzu bu kez Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlediğimiz oyunlarımızda ağırlamanın mutluluğunu yaşadık.

130’a yakın özel ve partner sporcumuzun katıldığı bölge oyunlarında, tüm kurumlar kayıtlarını tamamladıktan sonra Erciyes Üniversitesi salonunda gerçekleşen coşkulu açılış törenine katıldı. Açılış töreninin ardından atletizm ve karma futbol branşlarında düzenlenen oyunlarda özel ve partner sporcularımız tüm seyircilere ‘Cesaret ve başarının’ ne anlama geldiğini bir kez daha ispatladı. Özel sporcularımızın attığı goller büyük alkış alırken, gönüllüler ve sporcuların arasında kurulan dostluğun sıcaklığı bütün Kayseri’yi sardı.

Muhteşem ev sahipliği için Erciyes Üniversitesi hocalarına, azimleri ve dostlukları ile kendilerine hayran bırakan özel ve partner sporcularımıza, gönüllülüğün ne demek olduğunu bir kez daha gösteren Erciyes Üniversitesi gönüllü öğrencilerine en içten teşekkürlerimizi yolluyoruz. Özel sporcularımız sizler sayesinde oyunlar da ve hayatta daha güçlü, daha mutlu ve daha başarılı!

Özel ve partner sporcular Gazi Üniversitesi’nde ‘tek yürek’ oldu

Gazi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da ilk defa bir bölgesel oyuna imza attık. Düzenlediğimiz ‘Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’ na 4 ayrı ilden 100 özel ve partner sporcu katıldı. Atletizm ve karma basketbol branşlarında düzenlediğimiz oyunlarda, birlikte yarışıp eğlenmenin keyfini yaşayan genç sporcularımız gün sonunda madalya kazanma mutluluğunu da paylaştı. Oyunlara katılan tüm özel ve partner sporcular Genel Sağlık branşında uzman Klinik Direktörlerimiz tarafından sağlık taramasından geçirildi.

Bu oyunlarda bir ilki daha gerçekleştirdik. Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanı ve eski milli atlet Doç. Dr. Hacı Ahmet Pekel özel sporcumuz ile bir gösteri yarışı yaptı. Yarışın startını Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan verirken, her zaman ki gibi kazanan özel sporcumuzun azmi ve cesareti oldu. Hacı Ahmet Hocamız hayatının en eğlenceli ama zor yarışını gerçekleştirdi. J

Bu dolu dolu geçen güzel etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan ve tüm organizasyonu sırtlayan Gazi Üniversitesi Spor bilimleri Fakültesi hocalarına, özellikle tüm kalbini bize açan Doç. Dr. E. Levent İlhan’a, gönüllü olarak destek veren güler yüzlü öğrencilerine, oyunlarımıza katılarak bizlere cesaret ve başarıyı canlı olarak gösteren tüm sporcularımıza teşekkür ederiz. 

Kırmızı Topumuz Ordu Üniversitesi’nde

Karadeniz Bölgesindeki 4 ayrı ilden gelen özel eğitim kurumlarımızı bu kez Ordu Üniversitesi’nde ağırladık.

 90 özel ve partner sporcumuzun katılım gösterdiği, tek gün süren bölge oyunlarında kurumlar kayıtları tamamladıktan sonra Ordu Üniversitesi spor salonunda gerçekleşen coşkulu açılışa katıldılar. Açılış töreninin ardından özel ve partner sporcularımız atletizm, karma basketbol ve masa tenisi branşlarında yeteneklerini sergilediler.  Gönüllüler, özel ve partner sporcuların arasında kurulan dostluğun sıcaklığı bütün Ordu’yu sardı.

Muhteşem ev sahipliği için Ordu Üniversitesine, azimleri ile kendilerine hayran bırakan özel ve partner sporcularımıza, gönüllülüğün ne demek olduğunu bir kez daha gösteren gönüllülerimize en içten teşekkürlerimizi yolluyoruz. Oyunlar da hayat da sizinle güzel!

Karabük Üniversitesi’nde Özel Olimpiyatlar Ateşi

Karadeniz Bölgesindeki 4 ilden gelen özel eğitim kurumlarımızı bu sene ilk defa  Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde  ağırladık. Karabük Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’na katılan 92 özel ve partner sporcumuz atletizm ve karma futbol branşlarında performanslarını sergilediler. Karadeniz bölgesindeki kurumları kapsayan bölge oyunlarının birincisini Karabük Üniversitesi’nin muhteşem ev sahipliği sayesinde başarı ile tamamladık.  

Tek gün süren bölge oyunları formatında kayıtlarını tamamlayan kurumlar Ayyıldız Stadyumu’ndaki eğlenceli açılış törenine katıldı. Oldukça coşkulu bir izleyici grubu tarafından alkışlanan sporcularımız, her iki branşta da ‘cesaret ve başarı’nın ne olduğunu tüm katılımcılara ispatladılar. Tüm sporcularımızı diş branşında sağlık taramalarından da geçirmeyi unutmadık.

Bu dolu dolu geçen bir günün ardından hem sporcularımız hem de ekibimizin hafızasında Karabük Üniversitesi’nden katılan gönüllü öğrencilerimizin ve hocalarımızın sıcacık gülümsemeleri kaldı. Bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere Karabük Üniversitesi’ne ‘hoşça kal’ dedik.

Özel ve Partner Sporcular Bowling’te hünerlerini sergiledi

Birleştirme Projesi kapsamında Marmaris Çağdaş Bilim Koleji ve Beyaz Martılar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sporcuları bu sefer yeteneklerini yeşil sahalar yerine Bowling salonunda sergiledi. Özel ve partner sporcuların yaptıkları Bowling maçlarında, dostluk kazanırken günün tek kaybedeni bowling lobutları oldu. :)

Marmaris’te ikinci Birleştirme Projesi etkinliğinden özel ve partner sporculara güzel bir etkinliğinin yanı sıra güzel fotoğraf kareleri hatıra kaldı. Sıcacık yürekleriyle bowling salonunu ısıtan her iki kurumun öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz. Oyunlar da hayat da sizlerle güzel…

Ege Bölge Oyunları rüzgarı bu sene Muğla’da esti

Ege Bölgesinden gelen özel eğitim kurumlarımızı bu sene Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde Muğla’da ağırladık. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’na katılan özel ve partner sporcularımız atletizm, yüzme, masa tenisi, karma futbol ve karma basketbol branşlarında performanslarını sergileme şansı yakaladılar. 6 ilden gelen 220 özel ve partner sporcunun katıldığı etkinliklerde antrenörler, öğretmenler, doktorlar ve gönüllülerle birlikte  katılımcı sayımız 450 kişiye ulaştı.

İki gün süren bölge oyunlarının ilk gününde tüm sporcularımızın seviye belirleme yarışmaları tamamlanırken,  ikinci gününde ise açılış töreninin ardından oyunlarımızı düzenlendik. Her iki günde de tüm sporcularımızı klinik direktörlerimizin koordinasyonunda 5 ayrı sağlık branşında taramalardan geçirdik.

Etkinliğin en başından sonuna kadar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi hocaları ve gönüllü öğrencileri bir an olsun bile bizi yalnız bırakmadı. Tüm hocalarımıza ve gönüllü öğrencilerimize oyunları ve hayatı güzelleştirebileceğimize olan inancımızı artırdıkları için teşekkür ediyoruz. 

Birleştirme Projemiz Artık Marmaris’te!

Özel eğitim gereksinimi olan bireylerle diğer bireyleri, spor takımları ve sosyal etkinliklerde biraraya getirdiğimiz Birleştirme Projemiz güçlenerek büyümeye devam ediyor. Birleştirme Projesi artık Muğla’nın Marmaris İlçesinde de etkinliklerine başlıyor…   Martılar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Çağdaş Bilim Koleji’nin ev sahipliğinde Marmaris’teki özel sporcularımız da artık bu büyük ailenin bir parçası olacak.  

Bu güzel işbirliğinin ilk duyurusu Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşıldı.

Basın toplantısının ardından Özel eğitim gereksinimi olan bireylerle ilgili Çağdaş Bilim Koleji öğrencilerine eğitimler verildi. Hemen ardından partner ve özel sporcular soluğu yeşil sahada aldılar. Karma Futbol etkinliğinde özel ve partner sporcular gol sevincini beraber yaşadı ve arkadaşlıklarının ilk adımlarını attılar.

Bu güzel projeyi, sıcacık yürekleriyle Marmaris’e taşıyan Çağdaş Bilim Koleji ailesine teşekkür ediyor, bir sonraki etkinliği heyecanla bekliyoruz. 

  1  2  3  4  Sonraki Sayfa    Son Sayfa >>