Dünya Engelliler Gününde Atamızın Huzurunda Söz Verdik

Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak Bilkent Lisesi ev sahipliğinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel ‘Birlikte Atan Kalpler’ etkinliği düzenledik. Özel ve partner sporcularımız bu güzel günde önce birlikte oynayıp eğlendi, sonra da Anıtkabir’i ziyaret ederek Ulu Önder Atatürk’e saygı ve sevgilerini dile getirme şansı yakaladı.

İki gün süren ‘Birlikte Atan Kalpler’ etkinliğinin ilk gününde 200 özel ve partner sporcumuzun katılımıyla kocaman bir aile olduk. Etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Civelek, Bilkent Üniversitesi Dekanı Prof Dr. Kamer Rodoplu, Bilkent Okulları Genel Koordinatörü John O’Dwyer’ın yanı sıra Bilkent Lisesi Müdürü Dr. Aykut İnan İşeri de katılarak özel ve partner sporcularımıza alkışlarıyla destek oldu. 3’lü Karma Basketbol oyunlarında ter döken sporcularımız ardından Bilkent Lisesi ve Bilkent Üniversitesi’nden gelen 60 gönüllü öğrenci ile çeşitli eğitici atölye çalışmalarına dahil oldu. Tüm sporcuların mutluluğu madalyalarını taktıklarında gözlerinden okunuyordu.

İkinci gün ise gurur ve özlemi birarada yaşadığımız çok özel anlar yaşadık. Özel ve partner sporcularımızla beraber Engelliler Günü kapsamında Anıtkabir’i ziyaret ederek, birlikte mozoleye çelenk koyduk. Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Civelek Anıtkabir anı defterine 35 senelik hayatımızı ve geleceğimizi şu satırları yazarak özetledi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk,

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi olarak, zat-ı alinizin dile getirdiği “Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır” sözünü kendimize pusula belirleyerek, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızın sosyal hayata katılımlarını desteklemek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu özel çocuklarımızı 35 yıldır sevgi ve ilgiyle kucaklarken, onların dört duvar arasındaki hayatları ile dışarıdaki yaşamın arasındaki duvarları ortadan kaldırmak, özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekerek yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamak; çocuklarımızın, ailelerin ve toplumumuzun umutlarını yeşertmek, yegâne amacımız…

Zat-ı alinizin ‘geleceğin gülü, yıldızı ve ikbal ışığı’ olarak işaret buyurduğunuz çocukların mutluluğu için daima çalışacağımıza söz veriyoruz.”

Bu söz ile nice 35 yıllara beraber yürüyeceğiz, oyunları ve hayatı beraber güzelleştireceğiz. 

Fotoğraflar